fbpx

Průkaz energetické náročnosti budov PENB

nutnost i výhoda při prodeji

PENB je zákon, který se nevyplácí obcházet. Nechte si při prodeji vyhotovit “energetický štítek”. Splníte svou povinnost a získáte bonusové body navíc.

Od roku 2013 je vlastník budovy, který chce celou nemovitost prodat nebo pronajmout, povinen k této smluvní transakci předložit všem zájemcům PENB a přiložit ke smlouvě.

Proto Vám nabízíme vypracování energetického štítku, se kterým si předem zajistíte bezproblémový prodej.

PENB je jistota, která podpoří prodej domu

Zákon, který je v 5 % pravidelně kontrolovaný

Zákon o hospodaření energií jsou povinni předložit prodávající kupujícím. Navíc novela zákona 406/2000 Sb. účinná od 1. 7. 2015 nařídila Státní energetické inspekci zkontrolovat alespoň 1/20 průkazů.

Kupující často průkaz PENB vyžadují

Najít si kupce a nemít průkaz PENB je nevýhodné a riskantní. Kupující si může průkaz kdykoliv vyžádat. I zpětně. Prodej se tak může o několik týdnů posunout. Při případném sporu se dostanete do tíživé situace.

PENB podporuje skvělou prezentaci nemovitosti

Lidé se o energetickou náročnost budov zajímají. Pokud prodáváte dům s nižší energetickou náročností, v seznamu prodávaných nemovitostí získáte na atraktivitě. Kvalitní prezentace přispěje k rychlejšími prodeji.

Silné argumenty při prodeji nemovitosti

Co když má Váš dům menší spotřebu nebo je jeho provoz šetrnější k životnímu prostředí než podobný dům v lokalitě? Využijte tuto výhodu ve svůj prospěch – získáte významnou konkurenční výhodu.  

PENB je jistota, která podpoří prodej domu

Buďte připraveni na prodej domu a mějte včas vypracovaný průkaz energetické náročnosti. Jenom získáte.